Australia Australia

Entries

Medals
Discipline Name Event Medals
Men's Vault Gold
Women's Floor Exercise Gold
Women's Balance Beam Silver
Women's Individual All-Around Silver
Women's Team Bronze
Women's Uneven Bars Bronze
Women's Vault Bronze
Men's 20km Race Walk Gold
Men's F38 Shot Put Gold
Men's High Jump Gold
Men's Marathon Gold
Men's Pole Vault Gold
Men's T38 100m Gold
Men's T54 Marathon Gold
Women's 20km Race Walk Gold
Women's Discus Throw Gold
Women's Javelin Throw Gold
Isis HOLT
(T35) 
Women's T35 100m Gold
Women's T54 1500m Gold
Women's T54 Marathon Gold
Men's F38 Shot Put Silver
Men's Hammer Throw Silver
Men's Javelin Throw Silver
Men's Long Jump Silver
Men's T54 1500m Silver
Women's Hammer Throw Silver
Women's Javelin Throw Silver
Women's Long Jump Silver
Women's Marathon Silver
Women's T38 100m Silver
Women's T38 Long Jump Silver
Women's T54 1500m Silver
Women's T54 Marathon Silver
Men's 110m Hurdles Bronze
Men's 800m Bronze
Men's Decathlon Bronze
Men's T54 1500m Bronze
Women's Hammer Throw Bronze
Women's High Jump Bronze
Women's Marathon Bronze
Women's Pole Vault Bronze
Women's T35 100m Bronze
Women's T38 Long Jump Bronze
Men Gold
Women Gold
Men Gold
Women Silver
Men's 60kg Gold
Women's 57kg Gold
Women's 60kg Gold
Men's 91kg Silver
Women's 75kg Silver
Men's 81kg Bronze
Women's 51kg Bronze
Women's 69kg Bronze
Men's Individual Time Trial Gold
Men's Road Race Gold
Women's Individual Time Trial Gold
Women's Road Race Gold
Men's 1000m Time Trial Gold
Men's 15km Scratch Race Gold
Men's 4000m Team Pursuit Gold
Men's Keirin Gold
Women's 10km Scratch Race Gold
Women's 4000m Team Pursuit Gold
Women's 500m Time Trial Gold
Women's Keirin Gold
Women's Sprint Gold
Women's Team Sprint Gold
Women's 3000m Individual Pursuit Silver
Women's 500m Time Trial Silver
Women's Keirin Silver
Men's B&VI 1000m TT Bronze
Men's B&VI Sprint Bronze
Men's Sprint Bronze
Men's Team Sprint Bronze
Women's 3000m Individual Pursuit Bronze
Women's Sprint Bronze
Men's 10m Platform Gold
Women's 10m Platform Gold
Women's Synchronised 3m Springboard Gold
Men's 1m Springboard Silver
Women's 1m Springboard Silver
Women's 3m Springboard Silver
Men's 3m Springboard Bronze
Men's Synchronised 10m Platform Bronze
Men's Synchronised 3m Springboard Bronze
Women's 1m Springboard Bronze
Women's 3m Springboard Bronze
Men Gold
Women Silver
Men's Singles Gold
Open B6/B7/B8 Triples Gold
Women's Fours Gold
Women's Triples Gold
Mixed B2/B3 Pairs Gold
Men's Fours Silver
Men's Triples Silver
Women Silver
Ball Bronze
Team Bronze
Women Silver
Men's 10m Air Rifle Gold
Men's 50m Pistol Gold
Women's Trap Gold
Men's 10m Air Pistol Silver
Men's 25m Rapid Fire Pistol Silver
Queen's Prize Individual Silver
Women's 25m Pistol Silver
Women's Double Trap Silver
Women's 10m Air Pistol Bronze
Men's Doubles Gold
Mixed Doubles Gold
Women's Doubles Bronze
Men's 100m Backstroke Gold
Men's 1500m Freestyle Gold
Men's 200m Backstroke Gold
Men's 200m Freestyle Gold
Men's 200m Individual Medley Gold
Men's 4 x 100m Freestyle Relay Gold
Men's 4 x 100m Medley Relay Gold
Men's 4 x 200m Freestyle Relay Gold
Men's 400m Freestyle Gold
Men's 400m Individual Medley Gold
Men's 50m Backstroke Gold
Men's S7 50m Freestyle Gold
Men's S9 100m Backstroke Gold
Timothy DISKEN
(SB8,S9) 
Men's S9 100m Freestyle Gold
Timothy DISKEN
(SB8,S9) 
Men's SB8 100m Breaststroke Gold
Men's SM8 200m Individual Medley Gold
Women's 100m Butterfly Gold
Women's 100m Freestyle Gold
Women's 4 x 100m Freestyle Relay Gold
Women's 4 x 100m Medley Relay Gold
Women's 4 x 200m Freestyle Relay Gold
Women's 400m Freestyle Gold
Women's 50m Backstroke Gold
Women's 50m Butterfly Gold
Women's 50m Freestyle Gold
Women's 800m Freestyle Gold
Women's S8 50m Freestyle Gold
Women's S9 100m Freestyle Gold
Men's 100m Backstroke Silver
Men's 100m Freestyle Silver
Men's 200m Backstroke Silver
Men's 200m Butterfly Silver
Men's 200m Freestyle Silver
Men's 400m Freestyle Silver
Men's 50m Backstroke Silver
Men's S14 200m Freestyle Silver
Timothy HODGE
(S9,SB8) 
Men's S9 100m Backstroke Silver
Timothy HODGE
(S9,SB8) 
Men's SB8 100m Breaststroke Silver
Blake COCHRANE
(SB7,SM8) 
Men's SM8 200m Individual Medley Silver
Women's 100m Backstroke Silver
Women's 100m Butterfly Silver
Women's 100m Freestyle Silver
Women's 200m Butterfly Silver
Women's 200m Freestyle Silver
Women's 50m Butterfly Silver
Women's 50m Freestyle Silver
Women's 800m Freestyle Silver
Women's S9 100m Backstroke Silver
Paige LEONHARDT
(SB9,SM10) 
Women's SB9 100m Breaststroke Silver
Men's 100m Butterfly Bronze
Men's 1500m Freestyle Bronze
Men's 200m Backstroke Bronze
Men's 200m Breaststroke Bronze
Men's 200m Individual Medley Bronze
Men's 50m Backstroke Bronze
Men's 50m Freestyle Bronze
Daniel FOX
(S14) 
Men's S14 200m Freestyle Bronze
Men's S9 100m Backstroke Bronze
Men's S9 100m Freestyle Bronze
Blake COCHRANE
(SB7,SM8) 
Men's SB8 100m Breaststroke Bronze
Women's 100m Breaststroke Bronze
Women's 100m Butterfly Bronze
Women's 200m Backstroke Bronze
Women's 200m Butterfly Bronze
Women's 200m Freestyle Bronze
Women's 400m Individual Medley Bronze
Women's 50m Breaststroke Bronze
Women's 50m Butterfly Bronze
Women's 800m Freestyle Bronze
Women's S9 100m Backstroke Bronze
Women's S9 100m Freestyle Bronze
Madeleine SCOTT
(S9,SB9) 
Women's SB9 100m Breaststroke Bronze
Women's SM10 200m Individual Medley Bronze
Women's TT6-10 Singles Gold
Women's TT6-10 Singles Bronze
Mixed Team Relay Gold
Men Silver
Nic BEVERIDGE
(PTWC1) 
Men's PTWC Silver
Emily TAPP
(PTWC1) 
Women's PTWC Silver
Bill CHAFFEY
(PTWC2) 
Men's PTWC Bronze
Lauren PARKER
(PTWC1) 
Women's PTWC Bronze
Women's 58kg Gold
Women's 90kg Silver
Men's 77kg Bronze

Legend

F: Female
M: Men

All Sports Latest Medals

LabelPoweredBy