Results - Men's Team Final and Individual Qualification - Subdivision 3

Venue: Coomera Indoor Sports Ctr

Date:  5 Apr 17:07

Rotations
Rotation 1 Rotation 2 Rotation 3 Rotation 4 Rotation 5 Rotation 6

Floor Exercise - Start List
Bib Name
115
112
114
113

Rings - Start List
Bib Name
131
132
135
133

Pommel Horse - Start List
Bib Name
224
223
222
221


Superior Jury
Superior Jury
Gerhard ALBRECHT
Superior Jury
Jeff THOMSON

Judges Floor Exercise
Difficulty Judge 1
Paul EDWARDS
Difficulty Judge 2
Claire MCANENY
Execution Judge 1
Janet DAVIES
Execution Judge 2
Panagiotis ARISTOTELOUS
Execution Judge 3
Ken BOW
Execution Judge 4
Pravin DHAGE
Execution Reference Judge 1
Nicola HANLEY
Execution Reference Judge 2
Andrew James HIGGINS
Time Judge
Kathleen Elizabeth GRAHAM
Line Judge 1
Peter MOON
Line Judge 2
Matthew LEAN

Judges Vault
Difficulty Judge 1
Paul EDWARDS
Difficulty Judge 2
Claire MCANENY
Execution Judge 1
Janet DAVIES
Execution Judge 2
Panagiotis ARISTOTELOUS
Execution Judge 3
Ken BOW
Execution Judge 4
Pravin DHAGE
Execution Reference Judge 1
Nicola HANLEY
Execution Reference Judge 2
Andrew James HIGGINS
Line Judge 1
Peter MOON

Judges Parallel Bars
Difficulty Judge 1
James MAY
Difficulty Judge 2
Puay Liang SNG
Execution Judge 1
Teng Guan Perry KOH
Execution Judge 2
Ian GREENHILL
Execution Judge 3
Kelly MOCK
Execution Judge 4
Jan Hendrik JANSE VAN VUUREN
Execution Reference Judge 1
Dimitrios ANGONAS
Execution Reference Judge 2
Kwang Tung ONN
Time Judge
Daren WOLFE

Judges Horizontal Bar
Difficulty Judge 1
Paul SZYJKO
Difficulty Judge 2
Craig RICHARDSON
Execution Judge 1
Thomas MCGILL
Execution Judge 2
Soong Park LOH
Execution Judge 3
Andrew CORDERY
Execution Judge 4
John CARROLL
Execution Reference Judge 1
Gareth Paul BRETTELL
Execution Reference Judge 2
Christo MALAN

Judges Rings
Difficulty Judge 1
Paul SZYJKO
Difficulty Judge 2
Craig RICHARDSON
Execution Judge 1
Thomas MCGILL
Execution Judge 2
Soong Park LOH
Execution Judge 3
Andrew CORDERY
Execution Judge 4
John CARROLL
Execution Reference Judge 1
Gareth Paul BRETTELL
Execution Reference Judge 2
Christo MALAN

Judges Pommel Horse
Difficulty Judge 1
James MAY
Difficulty Judge 2
Puay Liang SNG
Execution Judge 1
Teng Guan Perry KOH
Execution Judge 2
Ian GREENHILL
Execution Judge 3
Kelly MOCK
Execution Judge 4
Jan Hendrik JANSE VAN VUUREN
Execution Reference Judge 1
Dimitrios ANGONAS
Execution Reference Judge 2
Kwang Tung ONN

Legend

*: Will perform Two Vaults
AUS: Australia
CAN: Canada
CYP: Cyprus
ENG: England
FIG: International Gymnastics Federation
IND: India
IOM: Isle of Man
MAS: Malaysia
NIR: Northern Ireland
NZL: New Zealand
RSA: South Africa
SCO: Scotland
SGP: Singapore
WAL: Wales

Artistic Gymnastics Live Now

Artistic Gymnastics Up Next

LabelPoweredBy